<<< Wstecz   
 

Miechowskie Stowarzyszenie Gmin Jaksa


   
     
 
 
 
 
 
  LGD „ Jaksa” obejmuje obszar - 676 km2, zamieszkuje go ok. 54 tys. Osób. Swym zasięgiem obejmuje 7 gmin: Miechów, Charsznica, Gołcza, Kozłów, Książ Wielki, Racławice, Słaboszów.

Stowarzyszenie działa na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. #W swojej działalności kieruje się ochroną oraz promocją środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych, rozwojem turystyki oraz popularyzacją i rozwojem produkcji wyrobów regionalnych.
Obecnie realizujemy projekt pod nazwą „OZE - otwartość, zaangażowanie, efektywność - czyli rozbudzenie inicjatywy wspólnego działania, wykreowania liderów oraz realizacja innowacyjnych zadań", na który otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości #748 000,00 zł.

Szkolenia: W miesiącach maj – październik przeprowadzono liczne szkolenia w zakresie odnawialnych źródeł energii i oszczędzania energii na terenie LGD.

Wyjazdy zagraniczne: W dniach 20 – 25 sierpnia zorganizowano wyjazd studyjny do Austrii – gmina Gussing. W programie wyjazdu przewidziano zwiedzanie kotłowni na zrębki. Wyjazd do biogazowi produkującej biogaz na bazie kukurydzy. Z biogazu produkowany jest prąd a ciepło odpadowe dostarczane jest do okolicznych domów w postaci ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również instalacja z kolektorami słonecznymi. W czasie dwudniowej wizyty odbyliśmy spotkanie z lokalną LGD i prezesem Thomasem Nowoszelem.

Wszystkich chętnych do współpracy z naszym stowarzyszeniem serdecznie zapraszamy. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy na rzecz rozwoju naszego obszaru LGD,
jak również na wymianę doświadczeń między innymi LGD działającymi na terenie całej Polski.

Miechowskie Stowarzyszenie Gmin Jaksa
32-200 Miechów, ul. Targowa 6
tel. +48 (0) 41 383 49 43
e-mail: miechowjaksa@home.pl
www.miechowjaksa.home.pl

 

<<< Wstecz   
 
 
 
Symulacje Lokalnych Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

 

Zapraszamy do zapoznania się z symulacjami Lokalnych Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

 
 
 
Przyszłość podejścia Leader

Małopolska Sieć LGD wraz z Krajową Siecią LGD aktywnie stara się aby w najbliższym okresie programowym podejście Leader jeszcze lepiej wspomagało rozwój Polski i całej Unii Europejskiej. Informację na temat tych działań będziemy na bieżąco publikować na naszej stronie internetowej.

Wszystkie dostępne informacje na temat przyszłości podejścia Leader w Polsce i w całej Europie znajdują się w specjalnym dziale naszej strony.

 

 
 
 
Projekt „Miejscowości tematyczne w Małopolsce”

Kliknij tutaj aby uzyskać więcej informacji.

 
 
 
Ważne informacje!

Gorąco zapraszamy do zapozniania się z informacjami na temat:

 
 
 
FORUM!

Forum Małopolskiej Sieci LGD

 
 
 
Ważne dla LGD

Interpretacje MRiRW i ARMiR.
Kliknij tutaj.